... Nie udało mi się życie, zmarnowałem... Zabija mnie samotność, którą sam sobie zgotowałem... Nikt i nic już mnie nie czeka... Nie widzę przed sobą przyszłości... Czuję się śmiertelnie zmęczony, chociaż niczego w życiu nie dokonałem... Muszę przystanąć w biegu, chociaż nigdzie nie dobiegłem... I odpocząć, odpocząć za wszelką cenę ...
RSS
wtorek, 21 października 2008
Gest angielskich łuczników

Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki

 Na Wyspach Brytyjskich szczególnie rozpowszechniony jest obraźliwy gest, polegający na uniesieniu w górę dwóch wyprostowanych palców, podobny do gestu wiktorii, jednak dłonią skierowaną do wewnątrz. Jego historia sięga aż średniowiecza. W czasie Wojny Stuletniej po stronie władców angielskich niebagatelne znaczenie miały jednostki wyposażone w długie angielskie łuki. Łucznik był osobą przez Francuzów z gruntu nienawidzoną. Gdy został pojmany, podstawową czynnością, do jakiej przystępowano było obcięcie palców służących do naciągu cięciwy (palca wskazującego i środkowego prawej ręki). Na polu bitwy - co było częstym zwyczajem przed walką - żołnierze obu stron obrzucali się wyzwiskami i prezentowali przeróżne obraźliwe gesty. Do historii przeszedł ten polegający na prezentacji dwóch palców przez łuczników angielskich - na znak, że wciąż je mają i zamierzają wyrządzić z ich pomocą duże szkody wojskom francuskim.

 

08:13, grzesioo_xiii
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 13 października 2008
Pseudo cenzura

Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki

Hmm, co też może oznaczać G... ? Niech pomyślę? Czyżby chodziło o gówno? Ciekawe czy jest ktoś w Polsce kto nie domyśliłby się co mówi Leo? No więc po co i na co taka pseudo cenzura? To tak samo jak z "wypikowaniem" wyrazu kurwa w taki sposób że słyszymu kur a w myślach sami sobie dopowiadamy wa.

Ale na portalu tvn24.pl nie ma takiej pesudo cenzury. Tam piszą wprost o gównie ...

Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki

... niestety zaszczyt gównopisania na tym portalu przypadł tylko jaś/iga. Próbowałem sprawdzić czy zwykły człowiek też może o tym pisać ...

Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki

... niestety moje gówno nie przeszło przez cenzurę. Widocznie mało kawy piję ...

... ale przecież wszystkie są takie same ...

Ot tak gówniany wpis ...

14:39, grzesioo_xiii
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 października 2008
Bank na poziomie

No właśnie jaki powinien być dobry bank? Blisko ludzi jak w reklamie Santander Consumer Bank z zeszłego roku ...

... czy może stać na najwyższym poziomie jak sugeruje reklama Nordea Bank ...

Ot takie spostrzeżenie

19:59, grzesioo_xiii
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 października 2008
Jak wygląda dziki polski lew?

 Czy polski, dziki, niby-lew wygląda tak? ...

Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki

... a może tak? ...

Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki

Nie, polski lew wygląda tak ...

Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki

Ciekawe że pan z kilkuset metrów dostrzegł, nie mając żadnego punktu odniesienia, ...

Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki

... że ten zwierzak miał 60 cm wysokość ...

Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki

Każdy kto ma w domu kota od razu wie że to jakiś kocurek, może ciut bardziej wyrośnięty ale zwykły domowy kot. A to że wydaje sie większy to efekt braku punktów odniesienia. Takie samo zjawisko występuje kiedy patrzymy na słońce nad morzem czy na pustyni. Duża przestrzeń powoduje że słońce wydaje sie większe niż w innych miejscach świata. No ale wszytskie telewizje podchwyciły temat ...

No wiekszych bzdur to ja dawno nie słyszałem w tv  Chyba Wydarzenia najrozsądniej podeszły do sprawy. A najbardziej opiniotwórcza telewizja wałkuje temat drugi dzień. Gdybym był złosliwy to napisałbym że ma to odwrócić uwagę od problemów PO i rządu Tuska ze stoczniami i PZPN. Ale nie napiszę   A kilka tygodni temu psiaka w centrum miasta, z podejrzeniem wścieklizny nie miał kto złapać.

 

Ta cała sytuacja z niby-lwem, niby-panterą skojarzyła mi się z jedną ze scen z CK Dezerterów

 Ciekawostka rodem z Wielkiej Brytanii

 "Kot z Exmoor"

Exmoor to obszar znajdujący się północnej części Półwyspu Kornwalskiego, podzielony między hrabstwa Somerset i Devonshire, w większości pokrywają go wzgórza. Związana jest w nim jedna z największych kryptozoologicznych zagadek Wysp Brytyjskich, jaką jest kot z Exmoor.

Pierwsze doniesienia na temat zwierzęcia pochodzą z wczesnych lat 70-tych XX wieku ? kilku żyjących w okolicy Exmoor rolników twierdziło że widziało duże zwierzę podobne do kota, pokryte czarną sierścią. Kolejna relacja pochodzi z roku 1983 r., wtedy stwór zabijał już zwierzęta domowe ? farmer Eric Ley stracił ponad 100 owiec w ciągu 2,5 miesiąca. Napastnik zabijał swe ofiary w sposób podobny do dużych, dzikich kotów ? przez rozerwanie gardła, podczas gdy tereny te nie są zamieszkiwane przez żadne znane koty o tak dużych rozmiarach. Wtedy też bestia otrzymała swoją nazwę ?Beats Of Exmoor?, poświęcony byłej nawet artykuł w ?London Daily Express?. W tym samym roku 1983 w rejon Exmoor wysłani zostali żołnierze, mający za zadanie schwytać lub zabić zwierzę. W czasie ich obecności ataki na zwierzęta domowe ustały, ale po opuszczeniu przez nich terenu natychmiast przybrały na sile. Żołnierze twierdzili że widzieli stwora i zdołali go otoczyć w stodole, jednak gdy weszli do środka ? stodoła była pusta.

Z 1984 r. pochodzi relacja Trevora Beera, który widział mierzące ok. 1,5 metra wysokości zwierzę z rozbudowanym korpusem, silnymi nogami i zielono-żółtymi oczami. Beer wprowadził zamieszanie wśród próbujących wyjaśnić tajemnicę, gdyż stwierdził że stwór bardziej przypominał wydrę niż kota. Do dziś jest to jedna z najbardziej konkretnych i precyzyjnych relacji dotyczących spotkania z bestią Exmoor.

Szczególnie krwawy był rok 1987, kiedy kot z Exmoor miał zabić ponad 200 zwierząt na farmach i w ich okolicach. Z 1988 r. pochodzi natomiast relacja świadka który widział kota mierzącego aż 4,5 metra wysokości. Później aktywność zwierzęcia ustała, ataków było coraz mniej, podobnie jak relacji świadków. Nowa fala ataków na zwierzęta hodowlane miała miejsce w sierpniu 1995 r., a kolejna w styczniu 2001 r. Z tego okresu pochodzą też opisy kota, wedle których przypominał on dużą panterę.

Istnieje kilka fotografii prawdopodobnie przedstawiających omawianą bestię, ale żadna nie pokazuje zwierzęcia na tyle dokładnie aby uznać ją za mocny dowód.

Po dziś dzień wysunięto kilka hipotez próbujących wyjaśnić zagadkę kota z Exmoor. Jedna z nich przypomina, że w czasach wiktoriańskich bogaci Anglicy sprowadzali do kraju wiele egzotycznych zwierząt ? być może któryś z okazów uciekł i przystosował się do życia w pagórkowatym regionie Exmoor?

Według innej kot jest nieznanym gatunkiem dzikiego kota ? teoria ta opiera się relacjach tych świadków, którzy twierdzili że sierść kota jest szara, jednak istnieją spore rozbieżności między poszczególnymi opisami. W tę teorię wpisuje się jednak hipoteza, że kot z Exmoor może być krzyżówką pumy, która uciekła z miejsca przetrzymywania, z którymś ze znanych gatunków kotów.

Sceptycy wyjaśniają zagadkę obecnością zwykłych kotów, których rozmiary świadkowie wyolbrzymiali dając początek legendzie. Nie wyjaśnia to jednak tak dużej liczby ataków na zwierzęta hodowlane, a przede wszystkim sposobu w jaki ofiary zostały uśmiercone.

Być może nigdy nie dowiemy się czym naprawdę jest  lub był kot z Exmoor? a może jednak ? Może kompleksowe badania i przeszukanie tego słabo zaludnionego rejonu pozwoliłyby rozwiązać zagadkę ?

Materiał filmowy o Czarnej bestii z Exmoor - Klik. Szkoa że polskie telewije nie zrobiły animicjaki komputerowej tego niby-lwo-pantero-pumy

14:00, grzesioo_xiii
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 30 września 2008
Fryzjer damski

Czego to ludzie nie wymyślą - Klik 

08:44, grzesioo_xiii
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 61

My blog is worth $3,387.24.
A ile wart jest Twój?