... Nie udało mi się życie, zmarnowałem... Zabija mnie samotność, którą sam sobie zgotowałem... Nikt i nic już mnie nie czeka... Nie widzę przed sobą przyszłości... Czuję się śmiertelnie zmęczony, chociaż niczego w życiu nie dokonałem... Muszę przystanąć w biegu, chociaż nigdzie nie dobiegłem... I odpocząć, odpocząć za wszelką cenę ...
RSS
sobota, 13 września 2008
Syndrom Starczego Braku Skupienia Uwagi

SSBSU przejawia się on następująco:
- Decyduję się na podlanie ogrodu.
- Kiedy rozwijam wąż do podlewania ogrodu, patrzę na mój samochód i stwierdzam, że wymaga umycia.
- Kiedy udaję się po kluczyki do samochodu, zauważam leżącą na stole pocztę i rachunki, które wcześniej wyjąłem ze skrzynki.
- Postanawiam przejrzeć pocztę przed umyciem samochodu.
- Kładę kluczyki na stole i wrzucam reklamy do kosza. Zauważam, że kosz jest pełny.
- Decyduję się odłożyć rachunki i opróżnić kosz.
- Wtedy przychodzi mi na myśl, że wychodząc z koszem do śmietnika będę blisko skrzynki pocztowej, więc mogę najpierw wysłać rachunki płatne czekiem.
- Biorę do ręki leżącą na stole książeczkę czekową i stwierdzam, że został mi jeden czek. Nowa książeczka czekowa jest w biurku w gabinecie.
- Wchodzę do gabinetu i widzę, że na biurku stoi puszka Coca Coli, którą niedawno piłem.
- Stwierdzam, że Coca Cola jest ciepła i trzeba ją wstawić do lodówki.
- Idąc do kuchni z Coca Colą w ręku zwracam uwagę na kwiaty na parapecie, które wymagają podlania.
- Odstawiam Coca Colę na parapet i odkrywam leżące tam moje okulary,których szukałem od samego rana.
- Postanawiam, że lepiej będzie, jeżeli je zaraz położę z powrotem na biurko, ale najpierw podleję kwiaty.
- Odkładam okulary na parapet i idę do kuchni po wodę. Nagle zauważam pilota telewizyjnego. Ktoś zostawił go na stole kuchennym.
- Zdaję sobie sprawę, że wieczorem kiedy będziemy chcieli oglądać telewizję będę znowu szukał pilota i nie przypomnę, że jest na stole kuchennym. Decyduję się położyć go na miejsce przy telewizorze. Tam gdzie powinien być. Ale najpierw podleję kwiaty.
- Przy nalewaniu wody do dzbanka wylewa się trochę na podłogę. Odkładam pilota na stół, biorę szmatę i wycieram podłogę.
- Wracam do pokoju i próbuję sobie przypomnieć, co ja właściwie chciałem zrobić.

Pod koniec dnia:
Ogród jest nie podlany
Samochód jest nie umyty
Rachunki są nie zapłacone
Puszka ciepłej Coca Coli stoi na biurku
Kwiaty są suche
Jest tylko jeden czek w mojej książeczce czekowej
Nie mogę znaleźć pilota telewizyjnego
Nie mogę znaleźć moich okularów
I nie wiem co zrobiłem z kluczykami od samochodu
A kiedy zastanawiam się dlaczego dzisiaj nic nie zostało zrobione jestem naprawdę zdumiony bo wiem, że przez calutki dzień byłem bardzo zajęty i jestem rzeczywiście zmęczony.
Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to poważny problem.
Mam jeszcze prośbę.
Przekaż tę informację wszystkim, których znasz, bo nie pamiętam komu ją już opowiadałem.
Nie śmiej się, jeżeli to nie jesteś Ty, Twój dzień nadchodzi !
STARZENIE SIĘ JEST NIEUNIKNIONE
DOROŚLENIE JEST OPCJONALNE
ŚMIANIE SIĘ Z SAMEGO SIEBIE JEST TERAPEUTYCZNE

08:47, grzesioo_xiii
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 11 września 2008
11 września

Enigma: 11 września - największe kłamstwo XXI wieku www.WP.tv (22 min)

 

11 września Niewygodne fakty (78 min.)

 

911 In Plane Site (53 min)

 

Na koniec fragment specjalnego wydania Wiadomości z 11 września 2001

00:03, grzesioo_xiii
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 09 września 2008
Początek końca świata

Zawsze lubiłem, choć nie wierzyłem, opowieści o końcu świata. Szczególnie przepowiednie Nostradamusa. Pamiętam film z początku lat 90-tych. Ogniste ptaki, walące się domy, antychryst ze wschodu. Akurat premiera tego filmu zbiegła się z wojną Busha seniora z Saddamem. I wszytsko pasowało. Ogniste ptaki to rakiety, antychryst to Saddam. Taki filmik na pewno przysporzył kilka procent zwolenników Bushowi. Wspominano w nim również że następca Jana Pawła II będzie ciemnoskóry :) Minęło kilkanaście lat i pojawila się nowa wersja przepowiedni Nostradamusa. Nadal były ogniste ptaki, antychryst ze wschodu. Nie wspominano w nim już o czarnoskórym nastepcy papieża. Może dlatego że wg. poprzedniego filmu JPII miał umrzeć ok 1997 roku. Pojawił się za to nowy wątek, dwóch wież, walących sie wież. I tutaj też przepowiednia idealnie wpisuje się w ówczesną sytuację. Wieże to WTC, ogniste ptaki to samoloty, antychryst to Bin Laden. Ciekawe jak za 10 lat będa interpretowane przepowiednie Nostradamusa.

W międzyczasie koniec świata miał nastąpić wraz z 2000 rokiem. Nic takiego się nie stało ale sporo firm komputerowych zarobiło niezła kasę na sprawdzaniu zgodności sprzęty z rokiem 2000.

Od czasu do czasu pojawia się wizja końca świata spowodowana upadkiem meteoru. Wtedy przypomina się wyginiecie dinozaurów.

Cały czas jestem przygotowany na koniec świata w 2012, tzw. proroctwa Oriona. Co ciekawe, myślałem że wg. tej wizji koniec świata nastąpi 20 grudnia 2012 (20122012), a jednak nie, jednak nie będzie to okrągła data. Koniec świata nastąpi 22 grudnia 2012 roku  

Ale nikt nie wspomnial o eksperymencie w CERN. Ma on polegać na wprowadzeniu do akceleratora LHC (Wielkiego Zderzacza Hadronów) wiązki cząstek, wstępnie przyspieszonych do energii 450 GeV (Gigaelektronowoltów). Elektronowolt to jednostka energii, prędkości i masy używana w fizyce cząstek elementarnych. Dla porównania, 1 GeV to mniej więcej energia pojedynczego protonu w stanie spoczynku.

darmowy hosting obrazków

Dwa niezależne od siebie strumienie protonów, rozpędzone zostaną do niewyobrażalnych prędkości (z ang. accelerate - przyspieszenie), bliskim prędkościom światła (proces ten już się rozpoczął). Dla zobrazowania prędkości - strumienie będą okrążać 27 km tunel ponad 11 tys. razy na sekundę! Następnie skierowane zostaną tak, aby w kilku punktach wzajemnie się zderzać (ok. 30 mln zderzeń na sekundę!). Siłę i sposób ich zderzeń zapisze sześć zespołów detektorów - urządzeń odczytujących, a otrzymane wyniki pozwolą naukowcom na potwierdzenie rozmaitych teorii (np. cząstek Higgsa) oraz uzyskanie olbrzymiej ilości danych na temat otaczającej nas materii, antymaterii czy nawet dodatkowych wymiarów przestrzennych.

Wokół planowanego uruchomienia potężnego akceleratora krąży wiele mitów. M.in. pojawiają się głosy, że w urządzeniu może powstać czarna dziura, co doprowadzi do katastrofy. W marcu amerykańskie media informowały, że w sądzie na Hawajach złożony został pozew przeciwko podobnym do CERN ośrodkom badawczym w USA, również przeprowadzających doświadczenia z akceleratorami. Osoby, które pozwały te ośrodki argumentowały, że eksperymenty tam przeprowadzane mogą doprowadzić do końca świata. O próbę zniszczenia Ziemi oskarżali też CERN.
"Prawdą jest, że w trakcie eksperymentów w akceleratorze mogą powstać miniaturowe czarne dziury. Jednak te twory nie będą żadnym zagrożeniem. Pojawią się na ułamek sekundy i znikną, rozpadając się na zwykłe cząstki elementarne, składniki każdej materii"

Filmik o CERN i ichniejszych eksperymentach. Filmik zabawny bo przeznaczony dla amerykanów

Kilka przydatnych linków: klik, klik, klik. Transmisja na zywo, oczywiście jeśli sprzętu nie wciągnie czarna dziura , będzie można zobaczyć tutaj.

Ostatnio bolała mnie głowa, pewnie to przez pogodę. Czy Ci naukowcy nie mogliby sie skupić na stworzeniu leku który nie tylko likwiduje ból ale i jego przyczynę? Po co mi wiedzieć jak powstał wszechświat, po co mi badanie najodleglejszych zakątków kosmosu jesli jestem chory. Tak, wiem. Dzięki takim badaniom powstało wiele przydatnych rzeczy. A ile więcje powstałoby gdyby skupić się tylko na nich a nie hardonach?

Pamiętam jakiś film dokumentalny. Przed pierwszą próbą bomby atomowej, niektórzy naukowcy twierdzili że w wyniku wybuchu może wyparować atmosfera. Może jutro też nic się nie stanie? Chociaż taki koniec świata rozwiązałby wiele spraw ... Już jutro będzie widomo czy to początek czy koniec ...

 

P.S. Bardzo możliwe że koniec świata nastąpi w późniejszym terminie. Jutro prawdopodobnie nastapi tylko sam rozruch urządzenia. Zderzenie hadronów nastąpi w październiku

10:24, grzesioo_xiii
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 września 2008
Lustro Szkła

2008

Donald Tusk; SMS o treści TAK.1 lub NIE.1
Janusz Palikot; SMS o treści TAK.2 lub NIE.2
Stefan Niesiołowski; SMS o treści TAK.3 lub NIE.3
Bronisław Komorowski; SMS o treści TAK.4 lub NIE.4
Julia Pitera; SMS o treści TAK.5 lub NIE.5
Jacek Kurski; SMS o treści TAK.6 lub NIE.6
Nelly Rokita SMS o treściTAK.7 lub NIE.7
Jarosław Kaczyński; SMS o treści TAK.8 lub NIE.8
Beata Kempa; SMS o treści TAK.9 lub NIE.9
Tadeusz Cymański; SMS o treści TAK.10 lub NIE.10
Waldemar Pawlak; SMS o treści TAK.11 lub NIE.11
Marek Sawicki; SMS o treści TAK.12 lub NIE.12
Wojciech Olejniczak; SMS o treści TAK.13 lub NIE.13
Ryszard Kalisz; SMS o treści TAK.14 lub NIE.14
Marek Borowski; SMS o treści TAK.15 lub NIE.15

Troszkę archiwaliów

2006

 Zwyciężyła Joanna Szenyszyn

 

2007

Na TAK wygrał Stefan Niesiołowski. Na NIE Anna Fotyga. Szczegółowe wyniki tutaj

11:01, grzesioo_xiii
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 września 2008
Comeback Edwarda ze Szczecina

3 września do Szkła Kontaktowego ponownie zadzwonił Pan Edward ze Szczecina ...

... poprzednio zrobił to 2 lata temu (ktoś pamięta kiedy dokładnie to było?) ...

... Pan Edward ze Szczecina zaistniał także w Superstacji ...

... nie można nie wspomniec o Pani Mai z Wrocławia ...


... wyśmiać można każego, niezależnie od tego czy ma czy też nie ma racji ...

08:00, grzesioo_xiii
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 61

My blog is worth $3,387.24.
A ile wart jest Twój?