... Nie udało mi się życie, zmarnowałem... Zabija mnie samotność, którą sam sobie zgotowałem... Nikt i nic już mnie nie czeka... Nie widzę przed sobą przyszłości... Czuję się śmiertelnie zmęczony, chociaż niczego w życiu nie dokonałem... Muszę przystanąć w biegu, chociaż nigdzie nie dobiegłem... I odpocząć, odpocząć za wszelką cenę ...
RSS
środa, 03 września 2008
Wielki Google patrzy

Pojawiła się nowa przeglądarka Google Chrome, więc trzeba było ją oblukać.

darmowy hosting obrazków

 Od zawsze byłem, można powiedzieć, fanem Google. Ucieszyłem się kiedy ściagnąłem sobie plik instalacyjny który ważył niecałe 500 kb. Myślałem że aż tak odchudzili tę przeglądarkę. Wszystko się wyjaśniło po uruchomieniu.  To był tylko instaler który sam sobie pobrał to co trzeba i zainstalował co potrzeba. Niestety bez mojej zgody. Oj nie lubie takich wersji. Kiedy przy instalacji pojawiło się zapytanie (a pojawiło się wczoraj i dzisiaj we wczesnych godzinach porannych, późniejsze instalacje pobierały automatycznie) czy pobrać zakładki, historię i hasła z Firefoxa którego używam ... 

darmowy hosting obrazków

... dotarło do mnie że Google chyba chce wiedzieć o mnie za dużo. Google wie co mam w GMail-u, jeszcze zachęca do przekierowania innych kont na GMail-a. Wie co mam w poczcie na gazeta.pl, na joemonster.org, bo wszystkie one sa podpięte pod pocztę Google. Wie czego szukam w sieci. Wie co przeglądam i wrzucam na YouTube i Video Google. Jeśli używałbym iGoogle czy Google Reader wiedziałoby co na codzień czytam. Gdybym używał Google Dokumenty wiedziałoby o mnie jeszcze więcej. Po zainstalowaniu Google Desktop znałoby zawartość mojego komputera. Po wrzuceniu zdjęć z geotagami na Picasa wiedziałoby gdzie i kiedy byłem. Nie to żebym miał cos do ukrycia ale jak większość ludzi wolę anonimowość w sieci. Dlatego Google Chrome do czasu aż nie pojawi się wersja 1.0, obecna to ...

darmowy hosting obrazków

... będzie dla mnie tylko ciekawostką.

Co ciekawe po odinstalowaniu otwiera się Internet Explorer, pomimo że domyślną przeglądarką jest Firefox.

darmowy hosting obrazków

Co w sumie nie dziwi bo po wyglądzie można przypuszczać że ma konkurować głownie z IE.

Jeszcze jedna ciekawostka. Od czasu zainstalowania, a przed odinstalowaniem Google Chrome, Zone Alarm kilka razy sygnalizował mi że GoogleUpdate chce się połączyć z siecią.

darmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazków

Nie fajnie

 

P.S. Ciekawe czy w Google Chrome będzie możliwość blokowania reklam Google?

13:57, grzesioo_xiii
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 września 2008
Reklama Mobilkinga

Tyle było protestów w związku z tą reklama a przecież jej twórcy czerpali z życia ...

Kobieta i samochód to nie najlepsze połaczenie

Kobieta i broń też

Podobnie jak kobieta i ogień

Natomiast przy kobiecie rżnącej drzewo twórcy popuścili wodze fantazji. Na YouTube nie znalazłem żadnego filmiku nawiązującego. Gdyby ktoś trafił niech zapoda linka.

W latach 50, w Stanach jasno określono miejsce kobiet

darmowy hosting obrazków

 

Reklama Mobilking w wersji avi

17:58, grzesioo_xiii
Link Komentarze (1) »
piątek, 01 sierpnia 2008
Eh
Smutno i przykro
23:08, grzesioo_xiii
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 maja 2008
Naprawdę warto oglądać Puls o Poranku

Puls o poranku ...

... całkiem sympatyczny program. No i czasem można coś wygrać. I nie trzeba słać tysięcy sms-ów, wystarczy mail. W dodatku nasze szanse na wygraną rosną ponieważ TV Puls nie ma największej oglądalności. Lud wybiera Kawę czy herbatę, TVN24 , DDTVN.

Ja np. wygrałem płytę Mateo Pospieszalski Projekt - EMPE3, Mateusza Pospieszalskiego.

Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i ObrazkiDarmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki

Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki

Jest to pierwsza z serii płyt promujących kolejny etap kampanii Krewniacy.  Nabywcy płyty stają się także członkami wyjątkowego grona Krewniaków. Wszyscy kupujący tę płytę, wspierają także zakup autobusu do poboru krwi im. Jana Pawła II oraz ideę Honorowego Krwiodawstwa i Transplantacji. Razem z płytą otrzymujemy kartę ICE ...

Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i ObrazkiDarmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki

Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki

... co ciekawe, o tej karta ICE pisałem na blogu juz jakiś czas temu.

Na stronie Krewniacy można pobrać Oświadczenie Woli. Tylko co z takiego oświadczenia jeśli lekarze i tak zawsze, dla świętego spokoju, wolą zapytać najbliższą rodzinę. Mimo to warto je sobie wypełnić i nosić przy sobie.

12:39, grzesioo_xiii
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 maja 2008
Permanentna inwigilacja nas czeka

Ostatnio trafiłem na ciekawą stronę, wyszukiwarkę - TinEye (trzeba się zarejestrować). Ma za zadanie wyszukiwać zdjęcia podobne do wskazanego. Na razie działa tak sobie no ale jest to dopiero wersja beta. Ma zindeksowanych blisko 500 milionów zdjęć ale jest to niewielka część zasobów internetu. TinEye można wykorzystać do poszukiwań duplikatów naszych zdjęć, czy przypadkiem ktoś sobie ich nie "pożyczył". Można też wyszukiwać zdjęcia większe niż te posiadane. Np. znajdujemy sobie jakieś zdjęcie w Google. Często jest bardzo małe. Wrzucamy je do TinEye i jest duże prawdopodobieństwo że w wynikach trafimy na większe. Dla ułatwienia wyszukiwania możemy zainstalować plugin do FireFox-a.

TinEye jako pionierzy w tej dziedzinie mogą odnieść sukces. Przypuszczam jednak że Google tego tak nie zostawią. Gigant albo ich z czasem wykupi albo sam stworzy podobną wyszukiwarkę. A ponieważ ma doświadczenie i bazę "zwykłych" Googli na pewno ich przebije.

Tak sobie myślę, jeśli już teraz można wyszukiwać podobne zdjęcia to co będzie za pięć, dziesięć lat, Kiedy ktoś udoskonali wyszukiwarkę o system rozpoznawania twarzy. Żona wrzuci w wyszukiwarkę męża i otrzyma wyniki. Przy obecnym rozpowszechnieniu, a co będzie w przyszłości, aparatów cyfrowych, mąż może znaleźć się gdzieś na drugim planie z jakąś ładną panią. I nie będzie tłumaczenia że to jest jakieś stare zdjęcie. Już teraz dzięki Exif-owi można odczytać dokładną datę wykonania zdjęcia. Coraz bardziej rozpowszechnia sie funkcja Geotagging-u, na razie głównie w telefonach komórkowych ale pojawiają się też aparaty cyfrowe z tą funkcją. Niektóre sieci komrókowe już oferują możliwość "śledzenia" swoich abonentow. Za kilka lat czeka nas permanentna inwigiliacja. No chyba że ceny żywności nadal będa rosły i ludzkość dotknie klęska głodu. A głód często jest początkiem rewolucji a rewolucje to nic dobrego.

22:10, grzesioo_xiii
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 61

My blog is worth $3,387.24.
A ile wart jest Twój?